Wrażenie

„Oczywiście jest pewnie kilka sposobów na odróżnienie od siebie bliźniaczek, ale niestety ja nie znałem żadnego. Nie tylko twarze, głosy, fryzury miały identyczne, ale nie zauważyłem też żadnego znamiona ani pieprzyków, byłem więc całkowicie bezradny. Jedna stanowiła idealną kopie drugiej. Tak samo reagowały na bodźce, wszystko to co jadły, piły, piosenki, które śpiewały, to, jak długo spały,kiedy dostawały miesiączki, było identyczne.

Zrozumienie tego jak czułbym się mając brata bliźniaka, znacznie przekraczało ramy mojej wyobraźni. Ale gdybym miał brata bliźniaka, gdybyśmy byli we wszystkim identyczni, myślę, że czułbym się potwornie skołowany. Pewnie dlatego, że coś jest ze mną nie tak.

Bliźniaczki żyły sobie we dwie w niezwykłej harmonii i kiedy się zorientowały, że nie umiem ich odróżnić strasznie się zdziwiły i rozgniewały.

-Przecież zupełnie się od siebie różnimy

-Całkowicie.” – Haruki Murakami Flipper roku 1973

Zaczęłam tym razem od kawałka książki,autora którego lubię. Zastanawia mnie jak to jest gdy coś nam wydaje się być zupełnie różne, a jednak opiera się wciąż na tych samych działaniach, schematach, barwach, kształtach. Tym samym staje się każdym kolejnym, takim samym. Czuje, że poszukuje jednak zapętlam w głowie zasady kompozycyjne. Chciałabym się od nich wyzwolić by ruszyć dalej, by przestać być tą bliźniaczą wersją każdej kolejnej fotografii. Duży to plan. Wracając do tekstu ciekawi mnie jak wy byście się czuli posiadając identyczną siostrę/brata ,swoją praktycznie idealną kopie? Usatysfakcjonowani tym, że ktoś was świetnie rozumie i potrafi myśleć jak wy czy może zakłopotani, zirytowani?

Prezentuje dziś zlepek ostatnich wydarzeń, drobnych wypadów i autoportret. Połączony dzień z nocą, natura z architekturą.Takie same lecz inne. Ciepła i zimne. Pionowe a może poziome.

Ps. Ktoś chętny na kolejną porcję ruchomych zdjęć (gify)?

Widzimy się w sierpniu najpewniej.
Trzymajcie się wszyscy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close